NESLİHAN AKKİŞİ KUMSAR

Neslihan Akkişi Kumsar, rndevu al, iletişim, iris psikoterapi, depresyon tedavisi, anksiyete tedavisi, vajinismus tedavisi, bağımlılık tedavisi, psikoterapi, bilişsel davranışçı terapi
_MRT5447

Doç. Dr. Neslihan AKKİŞİ KUMSAR

Psikiyatrist & Psikoterapist

Doç. Dr. Neslihan AKKİŞİ KUMSAR

1981 yılında Sivas’ta doğdu. 1998’de Sivas Selçuk Anadolu Lisesini, 2004 yılında ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

Psikiyatri uzmanlık eğitimini 2005-2010 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı. Ankara AMATEM servisinde alkol bağımlıları üzerine gerçekleştirdiği “Bağımlılarda aşerme ile ilgili biyolojik parametreler: Adiponektin, Resistin, Ghrelin düzeylerinin aşerme şiddeti ile ilişkisi” başlıklı tezi ile uzmanlık eğitimini tamamladı.

Asistanlık eğitimi boyunca psikotik bozukluklar, kaygı bozuklukları, duygudurum bozuklukları, DEHB, OKB, alkol-madde kullanım bozuklukları gibi birçok psikiyatrik hasta grubu ile çalışma imkanı buldu. Vamık Volkan’ın Psikanalitik ve Psikodinamik Teori Çalışma Grubu’nda yer aldı. Nöropsikolojik testlerden; Stroop testi, sayı dizisi öğrenme testi, çizgi yönünü belirleme testi, işaretleme testi, Wisconsin Kart eşleme testlerinin eğitimlerini tamamlayarak sertifikasyonlarını aldı. Vienna School bünyesinde düzenlenen “Vienna School of Clinical Research Pharmacovigilance and Medical Product Safety   Course” ve “Vienna School of Clinical Research Good Clinical Practice Course” kurslarını tamamladı. 2009 yılında polisomnografi sertifika eğitimini ve Transkraniyal Manyetik Stimulasyon (TMS-rTMS) kursunu tamamlayarak uyku testi ve TMS alanında sertifiye oldu. Uzmanlık eğitimi sonrası 2010 yılında Türkiye Psikiyatri Derneği’nin  (TPD) düzenlediği yeterlik sınavına girerek (Board) “yeterlik belgesi” almaya hak kazandı. 2012 yılında Avrupa Nöropsikiyatri birliğinin (ECNP) Oxford’da düzenlediği Nöropsikofarmaloloji Okulu’na (ECNP School of Neuropsychopharmacology) katıldı.

Mecburi hizmetini Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladıktan sonra 2016 yılından itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Başasistan” olarak görev yaptı.  2017 yılında “Psikiyatri Doçenti”  ünvanını aldı. 2018’den itibaren aynı hastanede Eğitim Görevlisi-Klinik Şefi olarak çalışmalarını sürdürdü. Hastanede çalıştığı süre boyunca kapalı psikiyatri servis sorumluluğunun yanısıra asistan eğitimlerinde ve eğitim programlarının hazırlanması süreçlerinde görev aldı. Üç dönem Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin Etik Kurul üyeliği görevini yürüttü.

Bağımlılık psikiyatrisi, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji  ve bilişsel davranışçı terapiler alanlarında akademik çalışmaları bulunmaktadır.

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin (TPD) Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitici Eğitimini tamamlayarak 2014 yılından beri Türkiye Psikiyatri Derneği Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Uygulayıcısı ve Eğiticisi ünvanını almıştır. Beş dönem TPD tarafından düzenlenen BDT eğitimlerinin İstanbul bölgesi eğitimlerini vermiştir. 

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin Yeterlik Kurulunda yer almakta olup halen yeterlik kurulu (board) başkanlığı görevini yürütmektedir.

2018 yılından beri Anadolu Psikoterapi Derneği bünyesinde bilişsel davranışçı terapi temel ve süpervizyon eğitimlerini vermeye devam etmektedir.

Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD), Türk Tabipler Odası, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (BDPD), Anadolu Psikoterapi Derneği, Academy of Cognitive Therapy üyesidir.

2021 yılından itibaren hastanedeki görevinden ayrılarak Beykoz Üniversitesi Psikoloji bölümünde öğretim görevlisi olarak akademik ve eğitici hayatına devam etmekte olup kendi ofisinde klinik çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli  ve bir çocuk annesidir.

Ekibimiz

Psikiyatrist ve Psikologlarımız

Alanında uzman psikiyatrist ve psikolog kadromuzu tanıyabilirsiniz

Uzman Psikolog

Deniz H. KARABULUT ÖZAY

Klinik Psikolog

Neslihan KORKMAZ

iris psikoterapi logo 1.1.3 yeni@4x

Kuruluş amacı; ruh sağlığı alanında bilimsel veriler ışığında tedavi, terapi ve eğitim hizmetleri sunmak, vizyonu; merkezine öncelikle empatik yaklaşımı koyan, ruhsal hastalıklar ve psikolojik sorunlara en son bilimsel kanıtlara dayalı ve etik ilkeleri benimseyerek güncel tedavi olanaklarını danışanlarına ulaştırmaktır.

Haber Bültenimize Kayıt Olun

İris Psikoterapi – Psikiyatri & Psikoterapi

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır.