Deniz Hazal KARABULUT ÖZAY

Deniz H. KARABULUT ÖZAY​
_MRT5447

Deniz Hazal KARABULUT ÖZAY

Çocuk ve Ergen Gelişim Psikoloğu, Ebeveyn Danışmanı

Deniz Hazal KARABULUT ÖZAY

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü 2016 yılında onur derecesi ile bitirdim. Bilkent Üniversitesi bitirme tezimi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yürütülen bir proje kapsamında “Annelerin bakım verme davranışları ve çocuk ilişkisi” üzerine yazdım. Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Gelişim Psikolojisi Tezli Yüksek Lisans programına tam burslu olarak başladım ve yüksek lisans eğitimim sırasında TUBİTAK desteği ile yürütülen anne-çocuk bağlanmasını geliştirmeye yönelik bir projede araştırma asistanı olarak çalıştım. Gene bu proje kapsamında, 2017 yılında Londra’da “Güvenli Çember (Circle of Security) Ebeveynlik Eğitim Programı” uygulayıcısı eğitimini aldım.

2019 yılında, “Sosyo-ekonomik risk grubu annelerinin ruh sağlığı, duyarlılığı ve 1-3 yaş arası çocuklarda gözlemlenen bağlanma güvenliğinin ilişkisi” başlıklı tezim ile yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Aynı yıl, Uzman Psikolojik Danışman Filiz Çetin tarafından verilen “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitim ve süpervizyonunu tamamladım. Oyun terapisi eğitiminin yanı sıra, İstanbul Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi”ni Doç. Dr. Nusret Soylu’dan aldım.

Aldığım eğitimler doğrultusunda, çalışmalarımı Çocuk, Ergen ve Ebeveynler özelinde yürütüyor ve bireysel süpervizyonuma devam ediyorum. Psikoloji biliminin sürekli eğitim ve araştırma gerekliliğine inanıyor ve bu çerçevede uluslararası kongre ve dergilerde parçası olduğum araştırmaların sonuçlarını paylaşıyorum.

Her bir bireyin süreci kendine özel ve biriciktir. Bu bilinçle, çalışmalarımı bir yandan bilimsel verilere dayanarak diğer yandan bireyin aile ve çevre dinamiğini gözden geçirerek sürdürüyorum.  

Psikoloğumuzdan randevu almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir veya “RANDEVU AL” butonuna tıklayarak doktorsitesi.com adresi üzerinden randevu oluşturabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu 09:00 – 21:00 saatleri arasında randevu almak için bize ulaşabilirsiniz. 

image

(+90) 541 645 15 89

Ekibimiz

Psikiyatrist ve Psikologlarımız

Alanında uzman psikiyatrist ve psikolog kadromuzu tanıyabilirsiniz

Psikiyatrist & Psikoterapist

Doç. Dr. Neslihan AKKİŞİ KUMSAR

Klinik Psikolog

Neslihan KORKMAZ

iris psikoterapi logo 1.1.3 yeni@4x

Kuruluş amacı; ruh sağlığı alanında bilimsel veriler ışığında tedavi, terapi ve eğitim hizmetleri sunmak, vizyonu; merkezine öncelikle empatik yaklaşımı koyan, ruhsal hastalıklar ve psikolojik sorunlara en son bilimsel kanıtlara dayalı ve etik ilkeleri benimseyerek güncel tedavi olanaklarını danışanlarına ulaştırmaktır.

Haber Bültenimize Kayıt Olun

İris Psikoterapi – Psikiyatri & Psikoterapi

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır.